Specjalne siedzisko samochodowe dla psa — kiedy warto je wybrać?

Posiadacze czworonogów zwykle muszą zaopatrzyć się w wiele różnego rodzaju akcesoriów. Zakup innych jest zaś kwestią dowolną, można się na to decydować, ale nie trzeba. Jak to jest w przypadku siedziska samochodowego dla psa? Na pewno przewożony w aucie pupil potrzebuje odpowiednich akcesoriów. Sprawdź, kiedy szczególnie spisze się taki produkt.

Odpowiednie zabezpieczenie to podstawa!

Nawet najbardziej zdyscyplinowane i grzeczne psy nie mogą być przewożone w samochodzie w zupełnie przypadkowy sposób, a już na pewno nie na dłuższe dystanse. Nawet jeśli bowiem pupil lubi podróżować, zajmuje wyznaczone mu miejsce i na przykład grzecznie śpi, nigdy nie wiadomo, co może się zdarzyć. Nieprzewidziane wydarzenie na drodze, jakiś większy hałas czy inna sytuacja mogą spowodować, że zwierzę wpadnie w panikę i zechce zmienić miejsce, na przykład… wskoczy kierowcy na kolana. Co prawda polski kodeks nie reguluje dokładnie kwestii tego, jak należy przewozić zwierzę, ale dla własnego oraz jego komfortu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo — także innych uczestników ruchu drogowego.

Rodzaj zabezpieczenia można dobrać do wielkości pupila, rasy, a także jego usposobienia. Niektóre psy najchętniej podróżują z właścicielami w aucie, inne — w bagażniku. Dobierać można też różne akcesoria, jak siedzisko samochodowe dla psa pozwalające wydzielić mu jego własną i trudną do opuszczenia przestrzeń, pokrowiec na siedzenie czy uprząż do przypinania pasami. Na pewno sam ręcznik czy koc nie wystarczy, chodzi bowiem nie tylko o zabezpieczenie auta przed sierścią i zabrudzeniami, ale też uniemożliwienie zwierzakowi niekontrolowanego poruszania się po kokpicie.

Kiedy się przyda?

W wielu przypadkach wystarczyć może samo przypięcie psa do fotela specjalnymi pasami, kiedy zaś ma się dużego zwierzaka, podróżującego w bagażniku, można wybrać dla niego pokrowiec oraz kratkę oddzielającą kokpit od przestrzeni ładunkowej. Siedzisko zaś sprawdzi się między innymi w przypadku długich podróży, zwierząt zdyscyplinowanych, a także wtedy, gdy chce się zapewnić swojemu pupilowi szczególny komfort. Wielkość psa nie ma większego znaczenia, ponieważ tego rodzaju produkty oferowane są w różnych wariantach.

Dobry artykuł to komfort podróży

Zabieranie psa w podróże i na wycieczki to coraz chętniej stosowane rozwiązanie. Z odpowiednimi produktami będzie bezpieczniejsze oraz wygodniejsze, dla wszystkich uczestników wypadu.

Previous post Martwy ciąg — o czym trzeba wiedzieć?
Next post Laptopy poleasingowe — kiedy warto je wybierać?