Odkup szkód komunikacyjnych —  na czym polega?

Odkup szkód komunikacyjnych — na czym polega?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC i AC pojazdu ma za zadanie pokryć skutki wyrządzone przez ewentualną kolizję drogową. Jednak kierowcy nie zawsze są zadowoleni z proponowanej przez ubezpieczyciela kwoty. Niestety, zaniżanie wypłat odszkodowania jest wyjątkowo częstą praktyką. Rozwiązaniem może okazać się odkup szkód komunikacyjnych. Dowiedz się na ten temat więcej.

Odkup szkód komunikacyjnych — pieniądze wypłacane „od ręki”

Proponowany przez firmy odszkodowawcze odkup szkód komunikacyjnych to usługa, która staje się rozwiązaniem problemów wielu kierowców. W obliczu zaniżonej kwoty AC lub OC z ubezpieczenia sprawcy w większości są oni bezradni. Odwoływanie się od decyzji towarzystwa ubezpieczeniowego jest jednym ze sposobów na uzyskanie odpowiedniego odszkodowania. Niemniej jednak wymaga to czasu i rzadko kończy się sukcesem dla kierowców. Usługa, jaką jest odkup szkód, staje się więc prostszą i efektywniejszą drogą do uzyskania dopłaty do zaniżonej kwoty. Już od momentu podpisania wymaganej umowy kierowcy mogą cieszyć się z należnej im gotówki. Wynik postępowania sądowego nie ma na decyzję większego wpływu — pieniądze wypłacane są  „od ręki”, bez zbędnych formalności. Odkup szkody pozwala więc szybko pozbyć się problemu, bez angażowania w to dodatkowych instytucji.

Wysokie dopłaty do odszkodowań przy zachowaniu minimum formalności

Zaniżone odszkodowanie za szkody komunikacyjne sprawia, że kierowcy muszą dokładać należną im część kwoty z własnej kieszeni. Wielu z nich może pogodzić się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego i oszczędzić sobie dodatkowego postępowania sądowego. Jednak usługa, jaką jest odkup szkód, pomaga nie tylko odzyskać pieniądze, ale także zaoszczędzić niepotrzebny stres. Współpraca przebiega w wyjątkowo prosty sposób:

 

  • kierowcy decydują się „oddać” szkodę komunikacyjną i spisują umowę;
  • dostają pieniądze tuż po podpisaniu umowy.

 

Komfortowe rozwiązanie

Resztą zajmuje się już firma — na własne ryzyko podejmuje się dochodzenia w sprawie zaniżonego odszkodowania. Może zaoferować wysokie dopłaty do odszkodowań i ogranicza formalności do minimum. Kierowcy więc mogą „sprzedać” swój problem bez większych obaw!

Dywany w kwiaty — co można znaleźć na rynku? Previous post Dywany w kwiaty — co można znaleźć na rynku?
Zbiornik retencyjny na wody opadowe w Twoim ogrodzie! Next post Zbiornik retencyjny na wody opadowe w Twoim ogrodzie!