Najmodniejsze farby dekoracyjne do ścian

Najmodniejsze farby dekoracyjne do ścian

Chcesz odświeżyć swoje mieszkanie? Zmień kolor ścian! Sprawdź, jakie farby dekoracyjne są teraz modne i skorzystaj z porad doświadczonych projektantów wnętrz. Przemaluj salon, sypialnię, kuchnię i łazienkę.

Wybór odpowiedniej farby

Jest kilka kwestii, na które musisz zwrócić uwagę przy wyborze farby. Zastanów się między innymi nad:

  • rodzajem powierzchni, na jakiej będzie aplikowana,
  • przeznaczeniem malowanego pomieszczenia,
  • atmosferą, jaka ma panować we wnętrzu,
  • budżetem na zakup materiałów wykończeniowych.

W kuchni, łazience i pokoju dziecięcym przydadzą Ci się farby dekoracyjne do ścian o zwiększonej odporności na zabrudzenia. Tego typu produkty łatwo wyczyścić w razie zabrudzenia. Ponadto doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na występowanie wilgoci. Pracownicy sklepu budowlanego pomogą Ci obliczyć, ile farby potrzebujesz do zamalowania określonej powierzchni ścian. Nie zapomnij o dokupieniu innych akcesoriów malarskich, takich jak wałki, taśmy zabezpieczające i kuwety.

Jak pomalować ścianę?

Projektanci radzą, by zadbać o spójność aranżacji domu. Kolor ścian musi pasować do podłogi, drzwi, mebli i dekoracji. Najbardziej uniwersalna jest barwa biała, szara i beżowa. Jasne odcienie sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i jaśniejsze. Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ze ścian na intensywny, kontrastowy kolor. Może to być na przykład zieleń, fiolet, czerwień lub niebieski. Farbami dekoracyjnymi pomalujesz beton, tynki gipsowe i cementowe oraz płyty gipsowo-kartonowe. Uważnie czytaj informacje umieszczone na opakowaniu.

Farby lateksowe i akrylowe

Zależy Ci na przytulnej, efektownej aranżacji domu? Potrzebujesz dobrej jakości farb dekoracyjnych. Zdecyduj się na plamoodporny lateks lub wyraziste akryle. Wybierz kolory zgodne ze swoim gustem i stylem wyposażenia pomieszczenia.

Zbiornik retencyjny na wody opadowe — poznaj największe zalety tego rozwiązania! Previous post Zbiornik retencyjny na wody opadowe — poznaj największe zalety tego rozwiązania!
Części zamienne do wózków widłowych — oryginalne czy zamienniki? Next post Części zamienne do wózków widłowych — oryginalne czy zamienniki?