Grill elektryczny – alternatywa na deszczowe dni

Gdy na zewnątrz pogoda dopisuje, wprost szkoda nie skorzystać z niej, organizując np. grilla ze znajomymi. Aura w Polsce jednak bywa kapryśna i słoneczny dzień szybko może zmienić się w deszczowy. Istnieje jednakże świetne rozwiązanie na takie sytuacje – elektryczny grill! Dowiedz się, czemu warto go mieć.

Grill w domu? To doskonała opcja!

Szaszłyki gotowe, kiełbaski pocięte, karkówka zamarynowana, a goście u progu… i tylko pogody brakuje. Ile razy mierzyłeś się z takim scenariuszem? Wystarczy raz, by przekonać się, jak pogoda potrafi zrujnować plany. Jednak dzięki elektrycznemu grillowi wcale tak nie musi być. Można spędzić przyjemnie czas w domu, ciesząc się pysznymi daniami grillowanymi – bez rozpalania, bez oglądania się na aurę.

Elektryczne grille mają najróżniejsze formy. Małe modele stanowią np. rewelacyjne rozwiązanie, gdy chcesz przygotować pieczone ziemniaki lub kurczaka. Z kolei wersje z dwoma polami grzejnymi – podłożem i pokrywką – pozwalają przyszykować szybkie i smaczne dania grillowe, takie same, które piecze się na klasycznym grillu.

Tego typu urządzenia to nie tylko rozwiązanie awaryjne dla miłośników klasycznego barbecue. To także doskonały sposób, by osoby niemające ogródka czy tarasu mogły raczyć się smacznymi potrawami. Dodatkowo są łatwiejsze w obsłudze, a dania robią się znacznie prościej. Pomyśl – brak konieczności rozpalania, pieczenie bez substancji smolistych, soczysty kurczak, karkówka czy nawet warzywa gotowe w ciągu kilku minut…

Na co zwracać uwagę wybierając elektryczny grill?

Szukając sprzętu dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka jego cech:

  • moc,
  • regulację siły grzania,
  • możliwość zamknięcia,
  • łatwość czyszczenia,
  • dodatkowe funkcje.

Duża moc to szybsze przygotowanie dań, dlatego najlepiej wybierać modele o grzałkach powyżej 1000 W. Potencjometr temperatury z kolei pozwala dobrać idealny stopień rozgrzania rusztu do potrawy – łatwiej więc przygotujesz np. soczysty stek. Nie każdy grill ma opcję zamknięcia, a jest ona bardzo przydatna – pozwala opiec potrawę z dwóch stron naraz! Urządzenie powinno także być łatwe w czyszczeniu, szczególnie z tłuszczu. Ostatecznie – warto zwrócić uwagę na to, czy konkretny produkt daje dodatkowe rozwiązania, takie jak np.:

  • pomiar grubości mięsa,
  • blokada pokrywy,
  • programy grillowania.

  

Elektryczny grill – morze możliwości

Dzięki sprawdzonemu urządzeniu, takiemu jak grill Tefal OptiGrill, przygotujesz najróżniejsze dania. Podstawa to oczywiście kiełbaski. Z pomocą takiego sprzętu zrobisz również idealnie wysmażony stek, hot-dogi i pieczone warzywa. To małe AGD to także dobra opcja dla miłośników tostów – złóż pyszną kanapkę i upiecz ją! A to wciąż tylko kilka przykładów. Akcesorium daje ogromne możliwości każdemu domowemu szefowi kuchni.

Wybierz odpowiedni grill elektryczny dla siebie

W sklepach z elektroniką są dostępne najróżniejsze modele elektrycznych grilli. Wiedząc, na co zwracać uwagę, na pewno dobierzesz urządzenie, jakie spełni Twoje oczekiwania. Wspomniany wyżej model Tefal to jeden z najlepszych produktów, który sprawdzi się w każdych warunkach. Sprawdź go już teraz lub przejrzyj inne propozycje renomowanych firm!

Next post Czy warto wykonywać martwy ciąg?