Gogle, kask i inne akcesoria do jazdy cross i enduro

Gogle, kask i inne akcesoria do jazdy cross i enduro

Planujesz zacząć przygodę z off-roadem na motocyklu lub quadzie? Powinieneś zadbać o odpowiednią ochronę ciała! Wszak z pewnością nie raz będziesz miał „twarde lądowanie”. Jakie akcesoria będą Ci potrzebne, by chronić głowę, ciało i kończyny? O tym przekonasz się poniżej. Przeczytaj ten artykuł już teraz!

Kask – podstawowa ochrona głowy

Głowa to zdecydowanie jeden z najważniejszych narządów człowieka. Wszelkie uderzenia, o gałęzie, ziemię, kamień czy nawet własny pojazd, mogą być tragiczne w skutkach. Dlatego, szykując się do jazdy enduro lub cross, czy na jakimkolwiek innym jednośladzie – powinieneś przede wszystkim zadbać o właściwą ochronę czaszki. Bez kasku nie masz w ogóle powodu, by wychodzić z domu.

Gogle do kasku – zawsze miej oczy otwarte

Równie istotne co ochrona głowy jest zabezpieczenie twarzy, a przynajmniej – oczu. Gogle do kasku chronią te wrażliwe na różne uszkodzenia narządy, a przy okazji – pomagają pozostać bardziej uważnym w czasie jazdy. Gdy nie masz żadnej osłony na nich, większą uwagę poświęcasz temu, by je chronić przed ewentualnymi zagrożeniami. Trwała szybka z kolei skutecznie zabezpiecza je m.in. przed gałęziami, pyłem, jak i owadami, które mogłyby w nie wpaść.

Zbroja i ochraniacze – ochrona ciała

Ochrona głowy i gogle do kasku to nie jedyne akcesoria, na jakie warto postawić, wybierając się na jazdy off-road. Bardzo ważna jest ochrona innych części ciała, w tym korpusu. Specjalna zbroja chroni organy wewnętrzne, ale też kręgosłup i górne kończyny. Nieco lżejszy jest buzzer, ale wówczas trzeba zadbać m.in. o nałokietniki. Na kolana i piszczele z kolei warto kupić specjalne ochraniacze.

Rękawice i buty – dłonie i stopy również trzeba zabezpieczyć!

Ostatecznie – na odpowiednią ochronę zasługują Twoje dłonie i stopy. Rękawice z jednej strony zapewniają pewniejszy chwyt kierownicy, a z drugiej – zabezpieczają Cię przed otarciami i stłuczeniami w razie upadku z motocykla. Dobre buty z kolei chronią pięty i kostki. Mają też często wzmocnione noski, a także twardą podeszwę, zabezpieczającą przed drganiami.

Gdzie kupić np. gogle do kasku?

Wybierając np. gogle do kasku czy sam hełm, należy kierować się przede wszystkim ich certyfikacjami i własnym komfortem. Ochrona ciała i głowy musi spełniać określone normy, by znosiła uderzenia i tarcia. Najlepiej więc sprawdź ofertę sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży sprzętu motocyklowego i akcesoriów ochronnych dla motocyklistów.

Stół do salonu — z jakiego materiału? Previous post Stół do salonu — z jakiego materiału?
Czy dywany w kwiaty są modne? Next post Czy dywany w kwiaty są modne?