Dobór gogli do kasku motocyklowego – jak kupić odpowiednie?

Dobór gogli do kasku motocyklowego – jak kupić odpowiednie?

Jazda na motocyklach crossowych i innych przeznaczonych do poruszania się po bezdrożach to mnóstwo frajdy! Jednak trzeba zadbać o właściwą ochronę ciała przed potencjalnymi niebezpieczeństwami, jakie mogą pojawić się na trasie. Na szczególną ochronę zasługują głowa oraz oczy. Jak dobrać gogle do kasku? Przekonaj się już teraz!

Czym charakteryzują się dobre gogle?

Przed zakupem takiego akcesorium warto zastanowić się nad tym, czym się charakteryzuje dobry model. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, na co zwracać uwagę.

Są wygodne w użyciu

Nawet najbardziej wytrzymałe gogle do kasku nie zdadzą egzaminu jeśli będą niewygodne. Gdy będziesz czuł się w nich niekomfortowo, łatwiej popełnisz błędy, a te – przy dużych prędkościach, mogą kosztować naprawdę wiele. Dlatego jednym z pierwszych czynników, na które powinieneś zwrócić uwagę, jest Twoje samopoczucie po założeniu ich. Zwróć uwagę, czy gąbka jest miękka, nie podrażnia skóry, ale i czy dobrze przylega, chroniąc Cię przed pyłem i innymi drobinami.

Mają wysokiej jakości szybkę i obramowanie

Szybka stosowana w takich goglach nie jest obojętna. Musi spełniać odpowiednie normy, potwierdzone stosownymi certyfikatami. Zazwyczaj to elementy ze specjalnych tworzyw, w tym m.in. poliwęglanu, cechującego się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego zwróć uwagę, by szkiełko było wymienne, dzięki czemu – w razie, gdyby rysy nie pozwalały już na komfortową obserwację obszaru przed Tobą – po prostu je wymienisz, bez obramowania. Możesz też wybrać model z przyciemnianą szybką.

Pamiętaj, że sama ramka powinna być wytrzymała. Jeśli będzie pękać np. przy uderzeniu o gałąź, to rodzi to bezpośrednie zagrożenie dla Twojego zdrowia i życia. Najlepiej więc, by była elastyczna.

Ich pasek dobrze się trzyma

Choć pasek nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem – na niego również warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim powinien dobrze przylegać do kasku i nie ześlizgiwać się podczas jazdy. Dlatego zawsze sprawdzaj, czy jest on pokryty materiałem zwiększającym tarcie, np. gumą czy silikonem.

Wybór gogli – tylko z odpowiednimi certyfikatami

Mając powyższą wiedzę, z pewnością będzie Ci łatwiej dobrać odpowiednie gogle do kasku. Najważniejsze, aby wybierać artykuły opatrzone stosownymi certyfikatami opisującymi ich wytrzymałość. W praktyce więc takie rozwiązania proponują renomowane firmy, których produkty znajdziesz np. w sklepach motocyklowych.

Stół do salonu — z jakiego materiału? Previous post Stół do salonu — z jakiego materiału?
Czy dywany w kwiaty są modne? Next post Czy dywany w kwiaty są modne?